Trendy w ogrodzie - wiosna 2017 w kolorach!

Producent impregnatów do drewna, lakierobejcy oraz farb ogrodowych dla kobiet Altax Viva Garden!  przeprowadził pierwsze w Polsce badanie na temat roli dekoracji przydomowej przestrzeni w życiu kobiet. Co więcej, marka Altax postanowiła regularnie dostarczać klientom inspiracji, przedstawiając trendy w ogrodzie na rok 2017! Pierwszy trendbook na wiosnę jest już dostępny pod linkiem: trendy-w-ogrodzie-na-wiosne-2017.

 

Jak wynika z badań aż 65% ankietowanych kobiet ”kolorowanie” ogrodu, balkonu czy działki uważa za bardzo ważne. Dodatkowo, prawie połowa respondentek (43%) uznaje, że ogród powinien być pełen życia i kolorów przez cały rok, nawet jesienią i zimą! Odpowiedzią jest Altax Viva Garden!, nowa farba do dekoracji ogrodu, która spełni oczekiwania każdej miłośniczki kolorowych rozwiązań. Farby mają wszechstronne zastosowanie, są proste w aplikacji i oferują bogaty wybór aż 29 barw. To farba, która nadaje się idealnie zarówno do drewna, jak i cegły, metalu oraz betonu. Stwarza doskonałe warunki do twórczego eksperymentowania i tworzenia własnych, niepowtarzalnych dekoracji. Jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia, a tę skutecznie rozbudzi wiosenny trendbook od Altax Viva Garden!

 

Jakie znaczenie dla Polek ma ogród?

 

Balkon, ogród czy działka to miejsca przede wszystkim kojarzące się z przyjemnością i relaksem. Aż 67% ankietowanych kobiet przyznaje, że to właśnie tam odpoczywa. „Ogród to moja <>. Praca i wypoczynek w nim koją nerwy i dodają mi siły do działania” – podkreśliła jedna z respondentek. Ponadto, prawie połowa osób (46%) traktuje ogród jako miejsce reprezentacyjne, którym lubi się chwalić. Blisko połowa (47%) pań spędza czas w ogrodzie lub na działce na pracach konserwacyjnych i dekoracyjnych – te ostatnie są bardzo ważne aż dla 65% kobiet! Tyle samo respondentek uważa, że istotny jest dobór kolorów do aranżacji ogrodu. Badania pokazują, że w ciągu ostatnich 12 miesięcy kobiety najczęściej dekorowały… donice. Jest to najbardziej uniwersalny element wystroju ogrodu, działki lub tarasu. Co ciekawe, 50% osób pomysły na przemalowywanie i ozdabianie wymyśla sama lub czerpie inspiracje z Internetu (64%).

 

Trendy w ogrodzie na wiosnę 2017

 

Altax Viva Garden! to nie tylko farby do dekoracji ogrodu, to także szereg sezonowych inspiracji, które podpowiedzą jak wykorzystać i połączyć oryginalną kolorystykę z roślinnością we własnej przydomowej przestrzeni. „Wiosną w ogrodach dominują chłodne i pastelowe kolory, złamane delikatną zielenią. Roślinność budzi się do życia, a słodka woń i piękne barwy pierwszych zwiastunów wiosny takich jak tulipany, hiacynty czy szafirki przyciągają wzrok. Komponując wiosenną paletę Altax Viva Garden! poszukiwaliśmy kolorów zbliżonych do tych spotykanych właśnie w przyrodzie o tej porze roku. Biorąc także pod uwagę jasne, wiosenne słońce, odcienie farb są subtelne, nieco "rozmyte". – mówi Martyna Kaczmarek, projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden!

Trendy w ogrodzie na wiosnę to odrobina subtelnego koloru w połączeniu z wiosenną roślinnością (tulipany, szafirki, hiacynty, etc.). Chcąc zaaranżować ogród lub balkon inaczej niż zwykle, warto pomyśleć o przemalowaniu prostych dodatków takich jak donice, rabaty lub stolik z krzesłami, tym samym nadając przestrzeni wyjątkowy i osobisty charakter. Każdy z takich elementów może być pomalowany inaczej, fragmentarycznie oraz co ważne, przy wykorzystaniu niebanalnych zestawień kontrastujących kolorów Altax Viva Garden!

 

Back to Top