3 rośliny które udekorują Twój ogród zimą … a nie są iglakami

3 rośliny które udekorują Twój ogród zimą … a nie są iglakami
Niskie temperatury skutecznie wyganiają nas do domów, a szaruga i ciemność szybko zaglądają do okien. Niewiele osób przepada za zbliżającą się wielkimi krokami zimą. A przecież ta pora roku ma także swoje uroki i niekoniecznie jest to kubek gorącego kakao! Aby chętniej wyglądać przez okno, a nawet pokwapić się o spacer po ogrodzie wystarczy posadzić kilka roślin które czarują wyglądem właśnie wtedy.
1. Trawy ozdobne
Choć niektóre okres wegetacyjny mają już za sobą, nadal mogą stanowić piękną zimową dekorację. Okazałe kwiatostany miskanta czy rozplenicy posrebrzone drobinkami lodu potrafią odmienić niejeden ogród. Jeśli marzy wam się taki efekt na zielonych liściach, warto posadzić trawy które zachowują ulistnienie na zimę – na przykład owies wiecznie zielony czy niektóre kostrzewy.
2. Ciemierniki
Kwitnienie w najzimniejszym okresie roku można uznać za istne szaleństwo, a to właśnie robią ciemierniki. Nic więc dziwnego, że ich łacińska nazwa (Helleborus) prawdopodobnie wywodzi się z hebrajskiego hellebar czyli „obłąkany”. W ciepłe zimy rozwijają kwiaty już w grudniu, przy przymrozkach możemy spodziewać się ich w styczniu lub lutym.
3. Oczar
Przez większość roku niczym nie wyróżnia się w ogrodzie, ot, kępa zielonych liści. Zimą pokazuje pełnię swoich możliwości, dekorując ogród subtelnymi, frędzelkowatymi kwiatami. Jedna z nielicznych roślin której kwiaty są całkowicie odporne na mróz, a im dłużej jest zimno – tym dłużej kwitnie. Delikatny zapach oczara roznosi się w ogrodzie już na początku lutego.
Back to Top